• Pediatrik Üroloji Derneği,

    çocuk ürolojisi biliminin, eğitiminin ve uygulamalarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, standartlarının belirlenmesi ve yükseltilmesi, çocuk ürolojisi ile uğraşan uzmanlar arasında işbirliğinin arttırılması için çalışan ve kar amacı gütmeyen bir meslek kuruluşudur.

Kamuoyu Duyurusu

Bizler yaşamımızı insanlığın hizmetine adayacağımıza, hastalarımızın özerkliğine ve onuruna saygı göstereceğimize yemin ederek mesleğimize başladık. Aynı zamanda hekimlik mesleğinin onurunu ve saygın geleneklerini bütün gücümüzle koruyup geliştireceğimize de yemin ettik. Pandemi koşullarında yeminimizin ilk cümlelerine ne kadar bağlı olduğumuzu gösterdik. Halk sağlığı için kendi hayatını ortaya koyan bizlerin, özlük haklarından mahrum bırakılarak ve maruz kaldıkları şiddet görmezden gelinerek meslek onurumuzun alaşağı edilmesine tahammülümüz kalmamıştır. Pediatrik Üroloji Derneği olarak yılmadan çalışmaya, öğretmeye ve sağlık vermeye devam edeceğimizi, bunun yanında hakkımız olanı istemekten de utanmayacağımızı bildiririz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.


Clinical and surgical consequences of the COVID-19 pandemic for patients with pediatric urological problems

Statement of the EAU guidelines panel for paediatric urology, March 30 2020.

The COVID-19-pandemic forces hospitals to reorganize into a dual patient flow system.  Healthcare professionals are forced to make decisions in patient prioritization throughout specialties. Most pediatric urology pathologies do not require immediate or urgent care, however, delay may compromise future renal function or fertility. Contact with patients and parents, either physical in safe conditions or by (video)telephone must continue.
The Paediatric-Urology-Guidelines-panel of the EAU proposes recommendations on prioritization of care. Pediatric-Urology program directors must ensure education, safety and attention for mental health of staff. Upon resumption of care, adequate prioritization must ensure minimal impact on outcome.

Belgeyi indirmek için tıklayınÖNERİLERİNİZ

Üyelerimiz, her konuda anında yönetim kurulumuza ulaşabilirler.

HASTA DANIŞMA

Hasta aileleri bizden anında bilgi alabilirler.

HEKİM KONSÜLTASYON

Üyelerimiz, bizden anında danışmanlık hizmeti alabilirler.

PAYDAŞLARIMIZ

Paydaş dernek ve kurumların internet adresleri.
Bizi İzleyin

İletişim Bilgileri

Valikonağı caddesi, Yapı Kredi Vakıf Binası, No: 173, Daire: 12/3 80200 Nişantaşı, İSTANBUL
+90 212 233 12 18
+90 212 234 03 19
Top