Değerli Meslektaşlarımız,

23-25 Mayıs 2013 tarihleri arasında Konya'da IV. Ulusal Pediatrik Üroloji Kongresi'ni düzenlemekten büyük onur duymaktayız. Kongre, Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker'in himayelerinde ve Onursal Başkanımız Prof. Dr. Selçuk Yücesan'ın katkıları ile gerçekleştirilecektir. Daha önce uzmanlık alanımızla ilgili bir kongre düzenlenmemiş olan Konya ilimizin bu kongreye ev sahipliği yapacak olması bizlere büyük onur yanında bir ilk olma heyecanı da vermektedir. Geleneği, tarihi ve kültürü dünyaca malum olan Konya'nın son yıllarda gösterdiği gelişmelerle ülkemizin en modern şehirleri arasına girdiğini kongremiz sırasında fark etme olanağı bulacaksınız.

Çocuk ürolojisi pratiğinde özellikle ergenlik döneminde sık karşılaşılan varikosel bu yılın kongre öncesi kurs konusu olarak belirlenmiştir. Varikosel tedavisinde uygulanan güncel ameliyat teknikleri anlatılacak ve konu farklı yönleri ile tartışılacaktır. Kongrede çocuk ürolojisinin temel konuları; paneller, konferanslar, serbest ve video bildiriler ile poster sunumları aracılığı ile üst düzeyde bir tartışma ortamı sağlanacağına inanıyoruz. Çocuk nefrolojisi uzmanları da kongremizin bilimsel düzeyine katkıda bulunacaklardır. Çocuk ürolojisi alanında ekip olarak daha ileri noktalara gidebilmemiz amacıyla kongremizin ikinci gününde Pediatrik Üroloji Hemşireliği Kursu düzenlenecektir.

Konya'da unutamayacağınız bir kongre gerçekleştirmek ve bunu en iyi koşullarda ve uygun maliyetlerle yapabilmek amacıyla çalışmalarımız heyecanla sürmektedir. Kongremiz ve kursumuz Türk Tabipler Birliği tarafından kredilendirilecektir.

Hoşgörü ve birliğin temsilcisi Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin Şehri olan Konyamıza, hem bilimsel etkinliklerde bilgilerimizi paylaşmamız, hem de çok özel bir şehrin tarihi güzelliklerini görmeniz için sizleri 4. Ulusal Pediatrik Üroloji Kongresi'ne davet ederiz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Adnan ABASIYANIK
Kongre Başkanı

Prof. Dr. İbrahim ULMAN
Pediatrik Üroloji Derneği Başkanı

“Soru da bilgiden doğar, cevap da...”
Mevlana Celaleddin-i Rumi